A természet gyümölcsei
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék // Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Enci
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Október 1. 11:04:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkkora őzlábakat láttam a buszból ma hazafelé, hogy majdnem sírva fakadtam Smile

Menü: a galambgombákból és egy kis szegfűből rántottát csináltunk, aztán következőnek kirántottuk őket, meg vagy két hete kisebb őzlábakat tejfölös darált hússal töltöttünk, és be a sütőbe. Én olyan finomat még nem ettem soha.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Október 1. 10:58:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Na akkor jó fogásotok volt!
Galambgombából jóformán csak a dióízűt szoktam szedni, de sokan szeretik a pirosat is. Volt egy év, amikor minden ehető fajt megkóstoltunk, de némelyik tényleg az épp csak ehető kategória. Akkor nagyon kialakult, hogy elsősorban miket szedek, meg mit szedek le, ha kevés van. Így ősszel legszívesebben fenyőerdőbe megyek. Lomberdőkben most hatalmas tuskógomba-telepek vannak, arra is vadásznak sokan, nekem nem elsődleges.
Hát igen, a gyapjas tintagomba elég kényes faj, de hát főút mellett semmit sem jó gyűjteni, még ha ólommentes benzinnel járunk is. A gombákat azért nézni is jó, nemcsak enni.
Milyen menü készült a gombákból? Ez a másik izgalmas dolog.
hegezoli
Nagyon aktív fóumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 30. 16:26:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Az előző vasárnapi gombaszedő akció eredményeként:
- óriás csiperkét (ez sem volt kukacos)
- tisztességes mennyiségű szegfűgombát
- apró pöfetegeket
- gyökeres fülőkét
- galambicát (piros galambgomba)

sikerült szedni.

Igen, mi is találkoztunk egy egész gyilkos galóca teleppel, de láttam jó pár bokor kénvirággombát, illetve egy parlagi tölcsérgombát, és kerti susulykát is. Valóban sok a halálosan mérgező gomba.

Kiegészítés: kedd este Jóni javaslatára ránéztünk, és a Lidl zebrájával szemben, a pózna tövén valóban gyapjas tintagomba nőtt. (sajnos öreg, fogyaszthatatlan, nomeg a főút...).
Vissza az elejére
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 28. 15:28:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Támadnak a gombák! A Gödöllői-dombságban alig léptem el a kocsi mellől, Mezei szegfűgombák, Nagy őzlábak hadával találkoztam, de mindenhol gomba volt. Szedtem még Fenyőtinórut, Rizikét, Vöröses nyálkásgombát, Júdásfület.
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 27. 16:39:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Zoli! Úgy, öreg gomba, kukacos, csiga rágott stb. néhány ilyen példányt mindig gyűjtöttem külön zacskóba telepítés céljából. Mindig ugyanazon a két helyen szórtuk szét, rá egy kis füvet és kész. Azért nem mindegyik fajjal érdemes próbálkozni, de e kettővel mindenképp.
Az igen, szép példány lehetett! És nem volt kukacos?
Igen, amúgy most minden van, vigyázni kell, mert rengeteg a mérges gomba is. Szombaton a Börzsönyben tömegével láttuk pl.a sárga kénvirággombákat.
Amit úgy igazán nem értek, hogy a mostan meghalt srác állítólag vargánya helyett szedte a gyilkos galócát, pedig a kettő ég és föld. Ha ennyire nem ismerte akkor be kellett volna vizsgáltatni mindenképp.
Sok sikert, izgalmas perceket nektek, meg jó vacsorát! Üdv: Klári
hegezoli
Nagyon aktív fóumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 25. 9:07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Hogy csináltátok a telepítést?
Mosóvizet és öreg gombákat a fűbe passzíroztatok?

Tegnap:
Mezőn két friss óriás csiperkét találtam, a nagyobbik akkora volt, mint a fejem.
Emellett apró pöfetegeket, meg egy marék szegfűgombát.
Emellett erdőben:
barnakalapú lilapereszkét, árvégű fülőkét, szürkéshátú galambgombát.
(és három fajt mutatóba is hoztam: piroshátú galambgombát, gyilkos galócát, és tejelő cölöpgombát)

Holnap 10-kor támadunk megint, akinek kedve van, tartson velünk!
Indulás: 10.00-kor a múzeum előtti parkból.
Vissza az elejére
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 24. 8:53:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
A betelepítés sikerrel járt! Nőnek az udvaron a mezei szegfűgombák és lila pereszkék.
Tegnap hajnalban egy közeli erdőben jártam, tele van gombával. Rizikét, fenyő tinórút, fenyő pereszkét, vöröses nyálkásgombát és csiperkéket szedtem. Meg még csipkebogyót és galagonyát is.
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 15. 15:27:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Ma hajnalban a Gödöllői-dombságban vadásztam a gombákat!
Ezeket szedtem: Nagy őzláb, Fenyőtinórúak, Mezei szegfű, Júdásfül, de ezen kívül nagy volt a fajtaválaszték, sok félét láttam.
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 2. 19:05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Vasárnap hajnalban gombáztam a Mátrában! Néhány kg-al tértem haza. Vargányát, tinórúakat, trombitagombát és rókákat szedtem. Még jócskán gyűjtögettem szamócalevelet, mely teának egészséges és finom. Olyan 10 km-t bóklásztam.
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Július 1. 17:04:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Hahó! Elindult a gombaszezon! Vargányákkal, tinóruakkal, rókagombákkal, trombitagombákkal, galambgombákkal tértem haza úgy 5 km bóklászás után.
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Június 26. 16:08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Ebben a hűvöskés időben csak kevesen jöttek ki a találkozóra, de azért sikerült 4 db vargányát, 30 dkg rókagombát és néhány tinórút begyűjtenem néhány óra alatt.
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Június 11. 17:22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Indul a gombaszezon!
9.-én néhány rókagombát és vargányát szedtem a Mátrában.
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 11. 14:56:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Kamillából az szép mennyiség! Mostanában nem is láttunk kamillát, de az udvarunk a sok eső hatására tele van porhanyós gombával.
hegezoli
Nagyon aktív fóumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 10. 21:24:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Az elmúlt két héten munka után hazafelé megálltam az egyik kietlen legelőn, és eddig 3,5 kg kamillát szedtem.
Először kézzel, másodjára szedőlapáttal. Most szárítjuk.

Most raktározzatok be!
Vissza az elejére
Mezeiné Dobó Klára
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 7. 14:16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Ma úgy 6 km-t gyalogoltunk több, mint 1 kg tövisalja gombáért!
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék // Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Biharite Zöld skin