Közgé klub
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék // Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pombi
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 25. 9:07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Szívesen ki próbálnám ,hogy milyen lenne vele közlekedni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bagdi Imi
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 22. 19:36:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Kíváncsi vagyok rá, meg arra is hogy mik lesznek vele a tapasztalatok!
Vissza az elejére
Fuleee
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 22. 13:22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Világújdonság!
Magyar Találmány! Új kerékpár!

És eszik...

http://kerekagy.blog.hu/2010/09/21/ledobja_lancait_a_magyar_stringbike Laughing taps taps taps taps
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Fuleee
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 2. 7:12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Imi! Igen annyi is volt! De valljuk be, hogy az inkább a túl erős szél, mint sem a normális...

Itt a válasz a bankadó lakosságra történő háríthatóságára:

"A Magyar Nemzeti Bank (MNB) legutóbbi inflációs jelentése szerint ebben az évben a bankok a különadó minimális részét tudják csak áthárítani a fogyasztókra. A nagyobb lakossági törlesztők és a megemelkedett vállalati csődráták miatt ugyanis az áthárítással a hitelek bedőlésének kockázatát növelnék, azaz maguk alatt vágnák a fát. Emiatt az adó a bankok eredményét fogja csökkenteni. Jövőre várhatóan már beindul az áthárítás, elsősorban az új vállalati hitelek, illetve a meglévő lakossági hitel drágulhatnak, illetve csökkenhetnek a betéti kamatok. Ez pedig a háztartások helyzetét fogja tovább rontani."
Bagdi Imi
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 1. 20:12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyébként én is megfigyeltem, hogy mindíg hóvégi elszámoláskor ugrik fel a CHF ára, amire én inkább 155Ft/CHF normál árfolyamot mondanék...
Vissza az elejére
Fuleee
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 1. 10:49:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Zozi! A Te esetedben szerintem még így is jól jártál. Mármint a futamidő egészére olcsóbban megúsztad a hitelt, mint ha EURO vagy FT hiteled lett volna. Az EURO nem biztos, de a FT hitelnél így is olcsóbb volt. Annak igazán gáz, aki még fizeti vagy 10 évig a lakáshitelét és egyáltalán nem biztos, hogy normálizálódik valaha a helyzet, azaz visszatér a 170HUF/CHF.
zozi
Hozzá szokott szólni

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 1. 9:45:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Az utóbbi néhány hónapban figyeltem meg, hogy mindig hó végére gyengül a forint, aztán hó közepére visszaerősödik. Mivel frankhitelem van, ez igen érzékenyen érint, de legalább már csak decemberig, utána Hawaii.
Szerintem ebben a hitelintézetek keze erősen benne van. Mi a véleményetek?
Vissza az elejére
hegezoli
Nagyon aktív fóumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 31. 22:17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem még minden hozzászólás határon belül van. Amíg nem lépünk politikai irányba, építő, és független lehet a beszélgetés.
Vissza az elejére
Fuleee
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 31. 18:18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Na kb. ilyen véleményekre voltam kíváncsi... senki nem akart politizálni...
Hát ez jó kérdés... Legyen-e magyar Euró vagy sem???
Majd később írok erről is...
zozi
Hozzá szokott szólni

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 31. 16:04:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát jó, nekem mindegy...

Valóban egészen más a gazdaságpolitikai gondolkodása a jelenlegi kormánynak, mint az előzőnek, de ezt már az előző kormányzásuk alatt is gyakorolták. A kereslet, fogyasztás támogatásával/felpörgetésével próbálnák a gazdaságot helyre állítani, ami működhetne is, ha Mo-on nem lenne ekkora tere a feketegazdaságnak, korrupciónak, rossz fizetési fegyelemnek. Amíg ezek meglesznek, addig csak a hiányt fogják növelni, bevétele nem nagyon lesz belőle az államnak.

Tetszett, hogy a kormány kiállt Magyarországért az IMF-fel szemben. Ne szóljanak már bele mindenbe, főleg a hitelintézetek megadóztatásába ne. Viszont jó lenne, ha eldöntenénk, hogy akarunk-e továbbra is IMF védőburkot magunk köré (amivel meg lehetne nyugtatni a piacot)vagy játszuk a erőset és kiszolgáltatjuk magunkat a piaci folyamatoknak. Ez a kettős kommunikáció nagyon nem tesz jót a devizahiteles embereknek. Most jól megy, mert viszik az állampapírokat jó magas, 7%-os hozammal (a megnövekedett keresletért elsősorban a magánnyugdíjpénztárak a felelősök, mivel muszáj volt átrendezniük a portfóliókat), így tudja magát finanszírozni az ország.

A gazdasági mutatóink számítása tényleg igazságtalan. Szerintem az EB a javunkra fog ítélni ebben az ügyben, ezzel is ösztönözve a többi államot a nyugdíjreformra.

A magánnyugdíjpénztár szerintem is jobb, mint az állami.

Más:

Hege, persze hogy nem éreztetek semmit a válságból, bolondok is lettek volna a görögök éreztetni bármit is a turistákkal, mivel GDP-jük 20%-a a turizmusból van. Azért így is buktak rajta rendesen.

Az euróval rövid távon biztosan rosszul járnánk(árak felszöknek, finanszírozni az eladósodott tagországokat), hasonlóan, mint Szlovákia, de hosszú távon úgy gondolom megérné (nincs árfolyamkockázat, megspórolod az átváltás ktg-ét, erősödő külkereskedelem, vonzóbb az ország a befektető/ letelepedő külföldi cégek számára).
Vissza az elejére
Pombi
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 31. 15:04:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
hegezoli írta:
Nem az aktuális témához kapcsolódik, de itt vetettük fel korábban: mi, hétköznapi emberek Görögországban vajmi keveset éreztünk a Görög válságból. Kár lett volna tehát az úticélt megváltoztatni.

És egy saját vélemény, témaindításként (ha még nem beszéltünk volna róla):
Szerintem ne vezessék be az Eurót Magyarországon. A kritériumokat lehet teljesíteni, de ne csatlakozzunk az Euroövezethez, mert megdrágul minden.
Szerintetek?

Szerintem is jó még a magyar (Ft).Úgy is sok időbe kerülne mire mindenki meg tanulná átváltani meg normálisan fizetni vele.
(Vagy vezessék be a /Pengőt/ mert abból van egy pár Milliós őszegem. Twisted Evil
Vissza az elejére
hegezoli
Nagyon aktív fóumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 30. 19:41:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem az aktuális témához kapcsolódik, de itt vetettük fel korábban: mi, hétköznapi emberek Görögországban vajmi keveset éreztünk a Görög válságból. Kár lett volna tehát az úticélt megváltoztatni.

És egy saját vélemény, témaindításként (ha még nem beszéltünk volna róla):
Szerintem ne vezessék be az Eurót Magyarországon. A kritériumokat lehet teljesíteni, de ne csatlakozzunk az Euroövezethez, mert megdrágul minden.
Szerintetek?
Vissza az elejére
Levi

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 30. 18:44:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt hiszem most meg kell védenem Fülit;
szerintem szigorúan szakmai alapon értékelte a jelenlegi gazdaságpolitikát, politika nélkül. Ha ilyen árnyalt és átgondolt véleményeket írunk azt gondolom az még belefér a fórum kereteibe.

Egy két külföldi lap is lehetséges irányként beszélt az új "víziókról". A magánnyugdíjpénztárban elvileg megmarad a befizetett pénzed, míg az állami nyugdíjpénztár esetében megy a nagy közös kasszába.
Pombi
Aktív fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. 15:15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
A politizálásnak mindig kiabálás a vége.Meg egy csomó nem ide való beszéd.
Van nyugdíj pénztár de mire oda kerülünk akkor már úgy sem tudjuk élvezni a nyugdíjat mer el megyünk egy hosszú túrára amiről sohasem jövünk vissza. Twisted Evil
Vissza az elejére
zozi
Hozzá szokott szólni

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. 15:04:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Az én véleményem kissé eltér ebben a témában, de nem írom le, mivel ha jól emlékszem megállapodtunk, hogy nem politizálunk a honlapon. Ennek fényében a téma felvetése sem túl szerencsés, de privátban vagy személyesen szívesen kifejtem gondolataimat.
Vissza az elejére
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék // Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
4 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Biharite Zöld skin